Oświetlenie - jakie lampy wybrać do salonu?

To jak będzie przygotowane oświetlenie salonu ma wpływ na nasze życie, nastrój wnętrza czy jego stylistykę. Salon to zawsze to miejsce, gdzie przyjmujemy gości, dlatego zawsze warto zadbać o to, by dobrze się prezentowało. Warto dołożyć więc starań do takiego oświetlenia. Jaki rodzaj oświetlenia zastosować? Salon to zawsze takie pomieszczenie, które będzie spełniać różne funkcje. Można między innymi podzielić go na pewne strefy i oświetlenie dopasować właśnie do tych stref. Niekiedy takim dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie specjalnych lamp przenośnych, które mogą być wyjątkowo korzystne i wygodne. Górne intensywne światło nie zawsze będzie nam potrzebne i wtedy takie mniejsze lampy się sprawdzą.

Podstawowe oświetlenie oczywiście montujemy na suficie. To jak będzie wyglądać i z jak wielu elementów będzie się składać uzależnione będzie między innymi od tego jak wnętrze jest urządzone. Dlatego te kwestie należy brać pod uwagę i dopasowywać ilość ramion żyrandola oraz ukierunkowanie źródeł światła tak by nam jak najlepiej pasowały. Jeśli salon pełni również rolę jadalni to wydaje się, że dobrze będzie wprowadzić tam jakieś oświetlenie, które będzie padało na stół i sprawi, że będzie on skutecznie doświetlony. Oświetlenie boczne Jeśli salon ma się stać naszym miejscem relaksu to wydaje się, że dobrze będzie tam umieścić jakieś oświetlenie boczne. I tutaj do łask w ostatnich latach wróciły między innymi kinkiety, z którymi dość często można się już spotkać.

To ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się bardzo często, ponieważ będzie dawało delikatne światło w momencie, gdy będziemy oglądać telewizje czy też będzie oddawać się wypoczynkowi. Jeśli uda się nam dobrze umieścić kinkiety to można się one stać również takim oświetleniem, które będzie się nadawać do czytania książek w czasie codziennego wieczornego relaksu. Warto wiec z tych rozwiązań skorzystać i dobrze skomponować całe oświetlenie. Wszystko musi być zgrane w taki sposób, że przygotowane oświetlenie będzie nam gwarantowało praktyczność oraz wygodę.

Kategorie: Oświetlenie salonu ,

Autor

Dorota Bruk

Projektantka szklanych żyrandoli.