Najważniejsze zalety lamp wiszących

Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie kryteria należy brać pod uwagę, jeśli oczekujemy na znalezienie atrakcyjnej lampy do pokoju, musimy mieć na uwadze zarówno nasze potrzeby, jak i wielkość lokum. Jeśli zatem w centrum naszego zainteresowania znajduje się niewielki salon, idealnym rozwiązaniem okaże się przede wszystkim lampa wisząca. Jeśli będzie ona zamontowana na suficie, my sami będziemy mogli mówić o oszczędzeniu cennej przestrzeni na podłodze. Lampy sufitowe podobają się również tym osobom, które cenią sobie dobrze oświetlone przestrzenie. Jeżeli inwestycja w lampę pociągnie za sobą również wybór dobrej żarówki, takie górne oświetlenie z pewnością okaże się znacznie bardziej wydajne niż boczne lampki, kinkiety oraz lampy stojące.

Lampy wiszące są chwalone za to, że pozwalają nam na oszczędność miejsca, okazuje się jednak, że nie jest to wcale ich jedyna zaleta. Nie mniej istotne jest i to, że są nieocenione wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z małymi dziećmi. Nie od dziś wiadomo, że psocenie wychodzi im naturalnie, a do tego maluchy mają tendencję do wchodzenia w każdą dziurę i biegania po mieszkaniu bez nadmiernej uwagi przywiązywanej do sprzętów mijanych przez nie po drodze. Niestety, bardzo często tego rodzaju niefrasobliwość może być wstępem do niemiłej przygody, której konsekwencją są nie tylko siniaki, ale również uszkodzenia w mieszkaniu.

Lampy wiszące to dość delikatne elementy wyposażenia wnętrz, jeśli więc znajdują się poza zasięgiem dzieci, mamy większe szanse na ich ocalenie. Nie można tego powiedzieć o lampach stojących, które dość łatwo można nie tylko przewrócić, ale i trwale uszkodzić. Stawiając jedynie na lampy wiszące nie ograniczamy się więc do tego, że oszczędzamy cenną przestrzeń, która znajduje się na podłodze. Możemy również uchronić zarówno dzieci, jak i meble przed bliskim spotkaniem.

Kategorie: Lampy wiszące ,

Autor

Dorota Bruk

Projektantka szklanych żyrandoli.