Lampy wiszące w biurze i przemyśle

Lampy wiszące, które pojawiają się w lokalach o charakterze przemysłowym mogą mieć tak naprawdę różny cel i można je w różnoraki sposób wykorzystywać. Zawsze jednak jest to takie rozwiązanie, które ma wielu zwolenników i jest chętnie wybierane. W przypadku zastosowania oświetlenia biurowego w górnej formie najczęściej stosuje się lampy, które mają rastrowe dodatki albo też dyfuzor, który będzie gwarantował, że nie będzie problem oślepiania. W takich przypadkach mogą one skutecznie zastąpić nam pojedyncze lampki do stanowisk pracy. Lampy wiszące posiadają dwie duże zalety w porównaniu ze zwykłymi lampkami biurkowymi.

Po pierwsze mają podłużną konstrukcję i to sprawi, że taka lampka będzie bardzo skutecznie oświetlać nam całe biurko. Druga kwestia to oczywiście to, że lampa wisząca od góry będzie dawała nam oświetlenie bardzo dobre i dokładne, najczęściej zdecydowanie lepsze niż oświetlenie z boku. Dzięki temu nie będzie powstawał problem cienia. I jeszcze jedna istotna kwestia. Taka lampa nie musi nam zajmować miejsca na biurku i to również będzie przemawiać za jej stosowaniem. Mamy także coraz więcej takich miejsc, gdzie chętnie stosuje się specjalne lampy wiszące, które znajdują się nad stołem albo nad barem. W ten sposób w tych miejscach da się stworzyć przytulną miłą atmosferę.

Dzięki temu, że w dół skierowany będzie stożek świetlny gość, który do takiego miejsca wejdzie nie zostanie przez to światło oślepiony. W restauracji lampy wiszące optycznie oddzielać będą od siebie stoliki. Można oczywiście różnie stosować lampy wiszące i w wielu przypadkach jest to bardzo ważne, ponieważ idealnie można je dopasować do tego miejsca, w którym się znajdą. Zachęcamy do tego, by się tą kwestią zainteresować i dowiedzieć się jak najlepiej będzie zastosować odpowiednią lampę wiszącą dopasowaną do koncepcji realizowanego oświetlenia.

Kategorie: Lampy wiszące ,

Autor

Dorota Bruk

Projektantka szklanych żyrandoli.