Lampy wiszące - jak dobrać?

Odpowiedni oświetlenie jest bardzo ważne i ma to znaczenie i gdy chodzi o komfort przebywania w pomieszczeniu jak i też, gdy chodzi o dopełnienie dekoracji wnętrz. Przy pomocy światła płynącego z lamp będzie szansa na to, by stworzyć wspaniały nastrój pomieszczeń. Lampy wiszące głównie wykorzystywane są przy oświetleniu salonu, jadalni czy kuchni. Należy pamiętać, że zastosowanie znajdą także w pokoju dziecięcym czy też w sypialni.

Jeśli chodzi o zalety będzie to:

- wyraźne światło,

- brak efektów oślepienia

- dobrze oświetlenie pomieszczeń

- nie ma zbyt dużo zajętego miejsca

- jest to dobra światło ogólne

lampy wiszące jadalnia kuchnia​Z pewnością lampy wiszące są takim ważnym elementem wystroju w każdym domu. Jak więc je dobrze wybrać? Na co się decydować? Czy jedno oświetlenie czy może wiele mniejszych punktów?

Można zdecydować się na różne propozycje. Jeśli chodzi o kuchnię czy salon to są to najważniejsze pomieszczenia naszych wnętrz. To tam na posiłkach spędza się wiele czasu, bawimy się z dziećmi, możemy spotykać się ze znajomymi. To tak naprawdę serca naszych domów. Lampa wisząca nad stołem, przy którym jemy musi być dobrze dobrana i montowana. Jej ważna funkcja to również odrębność tych wnętrz. Coraz częściej łączy się bowiem salony z kuchnią czy jadalnią i wydział światła może być bardzo istotny.

Wybór klosza

Jeśli chodzi o lampy wiszące mamy przynajmniej kilka ciekawych opcji, dlatego dosłownie każdy może szukać dla siebie odpowiednich propozycji. Znajdą się klosze, które nie przepuszczają światła ale są zamknięte od góry i światło kieruje się ku dołowi. Takie klosze stosować można nad stołem, w jadalni dlatego, że dzięki nim można kierunkowo prowadzić światło. Do tego mamy również półprzeźroczyste czy nawet szklane klosze. Dzięki nim będzie można odpowiednio przygotować sobie to wnętrze, gdy chodzi o ilość pojawiającego się tam światła.

Liczba źródeł światła

Jeśli podejmuje się decyzje związane z wyborem lampy wiszącej trzeba się zastanowić czy ma to być jeden punkt czy może wiele mniejszych punktów oświetlenia. W oświetleniu trzeba będzie dbać o takie rozwiązania, które ostatecznie sprawią, że wszystkie elementy wnętrz są dobrze oświetlone.

Kategorie: Lampy wiszące ,

Autor

Bożena Guś

Projektantka wzornictwa materiałów na lampy do wnętrz.