Kilka praktycznych rad – oświetlenie salonu

Dobrze wybrane oświetlenie może sprawić, że nasz salon będzie wizualnie wyglądał dużo lepiej. Wybór przede wszystkim powinien być uzależniony od tego jaki efekt chce się uzyskać. Jeśli mamy mieć romantyczny nastrój to dobrze będzie montować duże lampy z kloszami, które nie przepuszczają światła. Promienie wędrować będą w górę i dół i większe będzie poczucie prywatności. Światło skierowane w górę dodatkowo może wpływać na optyczne podwyższenie takiego pomieszczenia, dlatego taka opcja będzie dobra dla niskich pomieszczeń. lampy przeźroczyste, które mają rozpraszające światło będą zwiększać nieco nasze poczucie bezpieczeństwa i dobrze oświetlą całe pomieszczenie. Odpowiednie rozproszenie światła można także zastosować, jeśli chce się wizualnie takie pomieszczenie powiększyć i uzyskać lepszy efekt.

Na pewno dobrze będzie stosować różne innowacyjne formy, które sprawią, że oświetlenie będzie estetyczne. Jeśli nasz salon jest w konkretnym stylu to na pewno oświetlenie warto także do tego dopasować. Powinno podkreślić ten charakter jaki istnieje w danym salonie. Trzeba pamiętać, że gładkie metalowe oprawy sprawdzą się na przykład we wnętrzach nowoczesnych. Natomiast te oprawy przygotowywane z drewna będą fajnie pasowały do salonu w stylu ECO. Wiele różnych zdobień i połyski mogą sprawić, że uda się przygotować aranżację luksusową, która będzie pasować również do rustykalnego stylu. Zatem jak wybrać najlepsze lampy do salonu? Wybierając lampy do salonu na pewno warto brać pod uwagę kwestie wielofunkcyjności.

Salon to takie specyficzne pomieszczenie, gdzie trzeba mieć kilka różnych świateł. Konieczne są lampy sufitowe jak i też światło padające z boku. Wybór powinien być uzależniony od indywidualnej preferencji czy też stylistyki aranżacyjnej oraz rozmiarów pomieszczenia. Jeśli mamy duży salon to dobrze będzie zastosować wydajne oświetlenie centralne, które dobrze oświetli całą przestrzeń. Dobrze będzie wybrać także niezależne oświetlenie stołu. To zawsze korzystne rozwiązanie, które dobrze się sprawdzi i będzie ładnie wyglądać. Zawsze jednak wybierajmy dobrej jakości lampy. Nie ma sensu inwestowanie w jakieś słabe lampy, które szybko ulegną zniszczeniu, ponieważ taki produkt kompletnie się nie sprawdzi i nie będzie spełniał naszych oczekiwać. Dobre lampy nie muszą być koniecznie bardzo drogie. Niektóre propozycje dobrej jakości znajdziemy już za około 100 złotych.

Kategorie: Oświetlenie salonu ,

Autor

Bożena Guś

Projektantka wzornictwa materiałów na lampy do wnętrz.